СНААТА ГО НАПУШТА СВЕКОРОТ:Северина и Игор донеле одлука со што го шокирале Кеба!

  • February 9, 2019
  • Коментари

Поп ѕвездата Серина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор одлучија да купат имот во Белград, дознава “Ало!”. Бидејќи тие кога се во Белград,секогаш престојуваат во куќата на Драган Којиќ Кеба, двајцата решиле дека е време да имаат малку приватност и дека повеќе не сакаат да бидат пречка за родителите на Игор.


Иако Кеба обожува што тие го поминуваат времето во неговиот дом, тој се обиде на сите можни начини да ги премисли од таа идеја, но тие цврсто одлучија дека е време за промени.
– И покрај шпекулациите дека Севе е во лоша врска со свекорот, откако не се појави на неговиот концерт во Центарот Сава, тие го негираа тоа бидејќи Севе во тоа време беше навистина настината и не можеше да дојде и да го испочитува свекорот. Инаку, Кеба ја обожува и се согласуваат совршено. Кога таа и Игор се во Белград,слободнот време го поминуваат  во семејниот дом на Којиќ, каде што секогаш е забавно и весело. Но, додека Северина и Игор одлучија да работат на принова, сфатија дека сега е вистинскиот момент за купување на нивна куќа, каде што семејството на Игор секогаш ќе биде добро дојдено открива изворот “Ало!”.

Парот оваа одлука му ја соопштија на Кеба, но тој беше против тоа.

– Драган е голем домаќин и не може да си замисли дека покрај неговата  куќа, која е доволно голема за секого, неговиот син и снаа купуваат нов имот. Сепак, Северина му објасни дека ова нема никаква врска со нивните семејни односи и дека е радосна што има свекор за пример, но дека е време за неа и Игор, да ја најдат својата оаза на мир – вели изворот “Ало!” кој открива дека Драган Којиќ на крајот имал само еден услов.

– Кеба ги замоли да му ветат дека ќе купат куќа во истиот дел од градот каде што живее тој со неговата сопруга, за да му се поблиску. Севе и Игор долго време се смееја на оваа изјава, но на крајот тие се согласија.На Кеба му е јасно дека двајцата  размислуваат за едно заедничко дете и дека им е потребна приватност и мир, па затоа не сакаше да ги присилува премногу за да ја сменат одлуката и да се откажат од купување на куќа – вели изворот “Ало!”

Претходно «
Следно »