August 10, 2020, 7:15 am

СНЕГ НИЗ МАКЕДОНИЈА: УХМР со вонредна прогноза

Поврзано

Од утре нoв тoплoтeн бpaн

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

И денес нестабилно со пopoен дожд, еве од кога доаѓа сончево и потопло време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер....
- Advertisement -

Снежна покривка до изутрина (во см.): 1 Тополчани, 2 Тетово, 6 Крушево, 7 Лазарополе, 8 Пожаране, 9 Маврови Анови, 10 Дебар.

Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м 2 ): 1 Скопје, 3 Претор, 4 Д. Капија, К. Паланка, Битола, 5 Гевгелија, Охрид, Струмица, Штип, Дојран, 6 Прилеп, Тополчани, 7 Пожаране, Берово, Виница, 8 Крушево, 9 Дебар, 11 Маврово.

Времето денес (18.12 2017 год.): Променливо облачно и постудено со локален слаб снег, особено во западните делови. Ќе дува умерен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5 степени.

Во Скопје температура до 4 °C.

 

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, ќе има и повремено провејување на снег, особено во североисточните делови на земјава.Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Потоа следува период на суво и студено време со ниски утрински и дневни температури.

Latest News

Нов тест покажува кои маски се најефикасни

Група истражувачи од Универзитетот „Дјук“ создале едноставна техника за анализирање на ефективноста на повеќе видови маски за лице, кои...

Xaoc во Белорусија по изборите , во Минск пpoтести и ekcплозии (ВИДЕО)

Судири меѓу белоруската полиција и демонстрантите вчеравечер во Минск и Брест, по објавувањето на излезните анкети на претседателските избори. Долгогодишниот претседател на Белорусија, Александар Лукашенко,...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 2001-ва од пoдметнати миHи кај Љуботенски бачила 3aгинаа осум бранители на Македонија

На 10 август 2001 година во 08,00 часот на месноста викана Љуботенски Бачила на шумскиот пат меѓу село Љубанци и село Љуботен, возило на...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 2001-ва од пoдметнати миHи кај Љуботенски бачила 3aгинаа осум бранители на Македонија

На 10 август 2001 година во 08,00 часот на месноста викана Љуботенски Бачила на шумскиот пат меѓу село Љубанци и село Љуботен, возило на...

Ekcплозијата во Бејрут cpaмни сè околу, но во православната црква недопpeн остана олтарoт

Само 12 минути пред разорната екплозија, свештеникот Јуил Насив со децата ја напуштил неговата грчка православна црква „Свети Димитрија“ во Бејрут. По силниот удар,...

More Articles Like This