СНЕГ ЌЕ ИМА ВО НОВАТА ГОДИНА: До крајот на неделата се очекуваат врнежи од снег!

  • January 2, 2018

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен ќе биде долж Повардарието.

Вo среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови.

Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Претходно «
Следно »