September 28, 2020, 5:30 pm

(Снимка од дрон)МАСОВНА ПОДДРШКА ЗА ВМРО-ДПМНЕ: Илјадници граѓани излегоа на улиците со поддршка за Мицкоски, се бараше оставка од владата на Заев!

Поврзано

Гордана Јанкуловска е cпроведена во зaтвopoт Идризово

Поранешната министерката во МВР Гордана Јанкулоска денеска е спровeдена во зaтвopoт во Идризово. Од ноќва таа започнува да ја...

Каракачанов со воспитна за Заев: Македонија треба да научи да ги почитува договорите што ги потпишува

Европската унија треба да се прошири кон Западен Балкан, иако не безусловно, рече бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана...

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија хуманитарниот турнир за доизградба на...
- Advertisement -

Без автобуси, без притисоци, водени од револтот кон актуелната власт на СДСМ, вечерва на улиците на Скопје илјадници граѓани излегоа да му дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ во борбата против власта која заборави на ветувањата дадени пред граѓаните

 

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ започна на плоштадот пред седиштето на опозициската партија, од каде насобраните се упатија пред Владата на Р.Македонија. Илјадници граѓани во еден глас бараа оставка од Зоран Заев и неговиот владин кабинет, барајќи одговорност за неисполнетите ветувања, уништената економија, катастрофалниот животен стандард, зголемената сиромаштија и невработеност.

Граѓаните бараа одговорост и за катастрофалните меѓународни договори со кои Заев се откажа од Македонската држава, нација, историја, култура и јазик.

„Од денеска почнуваме до крај, а крајот ќе биде кога ќе падне Зоран Заев и нема назад. И нема назад додека не падне и затоа едно големо “УА“ за  Зоран Заев!“ – рече Мицкоски на бината пред Владата на Р.Македонија.

Затоа што го пониживте, омаловаживте и уништивте Македонецот во Македонците, додаде лидерот на опозицијата,  затоа што ги пониживте и омаловаживте сите граѓани без разлика на нивната етничка и национална припадност. Ги пониживте и омаловаживте и затоа ќе ве поразивме жестоко од прв до последен, да знаете. И тоа ви го ветувам, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Нели ви е срам?, праша Мицкоски, за тоа ли луѓето ви го дадоа гласот?

Национално не уништивте! Направите Македонецот да биде рамнодушен на се!

„Ќе димензионираат трета година економија во Република Македонија, ќе димензионираат 3,2%. Па каде ви се тие 5%, така го лажевте ли народот? Или ви беше битно да дојдете до фотелјите за да можат тендерите да врват, а за да ви врват тендерите ја поништивте комисијата, Советот за јавни набавки, за да можете во 4 очи да го пљачкосувате и крадете македонскиот народ. “ – констатираше Мицкоски, коментирајќи ја катастрофалната економска состојба во земјата.

Ексклузивна снимка од дрон!

Снимка од птичја перспектива! Илјадници граѓани на протестот на ВМРО-ДПМНЕ!

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 28. marraskuuta 2018

Latest News

Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мaфија

Гордана Јанкуловска е жpтвa на нeправдите и политичкиот пpoгон на мaфијата на Заев. Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил...

Азербејџан нeгирa: Турција не испратила вojcка на помош во koнфлиkтот со ерменската apмија

Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев нeгираше денес дека Турција испратила вojcка од Сирија во Азербејџан да помогнат во koнфликтот со ерменската apмија во регионот...

Австралија создаде спреј за нос како лek пpoтив коpoнавирусот

Австралиската биотехнолошка компанија Ena Respiratory денеска објави дека рaзвива спреј за нос, а неговата цел е да го подобри човечкиот имунолошки систем како дел...

Фатени девет мигpaнти во близина на Штип

На 27.09.2020 во 07:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет странски државјани-мигpaнти. Утврден им бил идентитетот...

Скопјанец се зakaнувал со opyжје поради нeдоразбирањe во сообраќајот

На 27.09.2020 во 13:30 часот во СВР Скопје, Ј.И.(23) с.Визбегово, скопско и А.Н.(46) од Скопје приjaвиле дека на крстосницата на бул.„Словенија“ со „Качанички пат“,...

More Articles Like This