(Снимка од дрон)МОЌНА СНИМКА ОД СТРУМИЦА: Река од народ на улиците во Струмица на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

Не одете на избори со маски на кои има политички симболи

Државната изборна комисија (ДИК) утре ќе организира симулација на безбедно гласање со примена на сите мерки и здравствени препораки...

Заев го демантиpa Ахмети: Никогаш не сум бил пиjaн

„Овие изјави г.Заев ги дава кога ќе испие три чаши ракија и излегува на митинг, бидејќи со мене зборува...

Божиновски: Оние кои не сакаат да кажат за кого ќе гласаат ќе гласаат за опозицијата

Анектираните граѓани кои не сакаат јавно да кажат за кого би гласале на престојните избори се најверојатни гласачи. Поголемиот...

Повеќе од 10.000 струмичани денеска се одзваа на повикот на ВМРО-ДПМНЕ и излегоа на протестен марш во нивниот град. Маршот низ струмичките улици го предводеше претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, и тесното раководство на партијата. Со патриотски песни, „Едно име имаме“, „Земјо македонска“ струмичани испратија јасна порака дека нема да ја погазат крвта на предците и дека иднината за своите поколенија ќе ја градат во Република Македонија.

Струмичани му покажаа на целиот свет дека Македонија ќе победи! А силата на Македонија е народот.

-Во оваа земја, газда на своето е овој народ. Македонците како и сите други граѓани се суштината, најважниот елемент од битисувањето на нашата земја, и никој не е над нив. Ниту еден политичар, ниту една друга сила.

Нашата победа ќе биде победа над сите порази донесени од оваа влада, нашата победа ќе биде победа над мачното секојдневие, над безизлезот, над украдената иднина и хаосот во кој се наоѓа нашата земја. Нашата победа ќе биде ваша победа за Македонија, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести