September 29, 2020, 10:43 am

СНИМКА ОД ПРИЛЕП: „Кети предавник“ скандираа стотина прилепчани пред домот на пратеничката од СДСМ која ја чуваат два кордони полиција!

Поврзано

Ја почастија: Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет одлучи да ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов Уставен судија. Сите 12 членови го поддржа предлогот. Предлогот...

Еуроактив: Грција и САД изгубени во преводот околу Северна Македонија

Заедничката изјава потпишана во понеделникот (28 септември) меѓу САД и Грција, за време на посетата на американскиот државен секретар...

(Видео) Заев бил „мотиварот“: Си призна се околу случајот „Шик Јелак“

Зоран Заев во вчерашното гостување во „само интервју“ само уште еднаш призна дека тој директно бил вмешан во скандалот...
- Advertisement -

Гневот на граѓаните полека но сигурно ескалира. По протестите на граѓаните пред домот на пратеникот на СДСМ, Панче Иванов од Велес вечерва се одржуваат протести и во Прилеп. Протестите се насочени кон пратениците кои гласа за изгласување на законот за двојазичност. Во овие моменти се одржуваат протести пред домовите на пратениците на СДСМ од Прилеп, Кети Смилеска и Хари Локвенец. Протестите ги организира Македонското Патриотско Здружение, Пере Тошев од Прилеп.

Полицијата е во огромно присуство пред домовите на пратениците. Покрај домовите на пратениците од СДСМ во Прилеп полициско присуство има и пред домовите на другите пратеници на СДСМ, а зголемено присуство на полицијата има и пред партиското седиште на СДСМ.

 

https://www.facebook.com/klenkoski/videos/10215547559072970/

7 КОМЕНТАРИ

Latest News

Ја почастија: Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет одлучи да ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов Уставен судија. Сите 12 членови го поддржа предлогот. Предлогот...

Еуроактив: Грција и САД изгубени во преводот околу Северна Македонија

Заедничката изјава потпишана во понеделникот (28 септември) меѓу САД и Грција, за време на посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео, испрати збунувачки пораки...

Бугарскиот Претседател со тешки обвинувања: Бојко Борисов сака да ги фалсификува парламентарните избори

Најновите измени на изборните правила, кои беа поддржани од бугарскиот парламент, претставуваат кршење на самите правила, рече претседателот на Бугарија, Румен Радев, кој стави...

(Видео) Заев бил „мотиварот“: Си призна се околу случајот „Шик Јелак“

Зоран Заев во вчерашното гостување во „само интервју“ само уште еднаш призна дека тој директно бил вмешан во скандалот помеѓу Заев и црногорскиот бизнисмен...

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска прашува што се случи со...

More Articles Like This