СНИМКА ОД УБИСТВОТО ВО ИСТАНБУЛ: Вака почна масакрот во ноќниот клуб во Истанбул – објавена снимка од почетокот на нападот!

  • January 1, 2017
  • Коментари

Во терористичкиот напад во Истанбул кој се случи за време на дочекот на најлудата ноќ, загинаа најмалку 39 луѓе, а напаѓачот не бил облечен како Дедо Мраз како што на почетокот известуваа медиумите.
istanbul_napad2
Тоа го докажува и најновата видеоснимка од клубот во кој се случи нападот.

На снимките се гледа дека напаѓачот бил облечен во црно, а тој се уште не е пронајден од страна на полицијата.

Погледнете го почетокот на нападат:

Претходно «
Следно »