January 23, 2021, 9:04 am

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поврзано

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

Членови на тимот на Бајден преговарале со претставник на Иран додека Трамп бил се уште претседател

Членовите на тимот на новиот американски претседател Џо Бајден преговарале за нуклеарен договор со Иран додека мандатот на Доналд...

Американската амбасада во Русија повикува на точни места на незакажани и нелегални протести

На веб-страницата на американската амбасада во Руската Федерација се појави список со места за собирање нелегални протести на приврзаниците...
- Advertisement -

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака директно до се уште актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Сноуден од Трамп побара да го помулува Џулијан Асанж новинар чиј најголем проект е Викилкс, проект кој го информираше светот за делувањето на „длабоката држава“.

Едвард Сноуден работеше за американските разузнавачки служби, но откако и откри на јавноста дека милиони Американци биле следени и прислушкувани од државата беше приморан да побара азил во Русија.

Асанж во моментов се наоѓа во затвор поради монтирани процеси против него, а САД бара негова екстрадиција за објавување на државни тајни. Сноуден на Твитер апелираше да се спаси животот на новинарот.

Latest News

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

More Articles Like This