September 22, 2020, 3:08 pm

СОВЕТИ ОД АСТРОЛОЗИ: Што да се облечете вечерва според хороскопскиот знак

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

Совети од астролози за избор на боја за облеката во новогодишната ноќ за секој хороскопски знак.

 

 

 

 

Овен

Претставниците на овој знак потребно е да ги преферираат портокаловите нијанси. Мажите ќе бидат неодоливи со портокалова вратоврска.

Бик

Астролозите препорачуваат на новогодишната ноќ овие знаци да ја носат сината боја во било која нијанса, измешана со црна боја. На пример, обичен црн костум и светлосина кошула или црн фустан со сина марама.

Близнаци

За да биде добра годината, тие треба да бидат облечени во светли нијанси на зелена или жолта. Но во никој случај да не носат сина боја, во оваа новогодишна ноќ зашто сината не е Вашата боја за 2020.

Рак

Нив им се препорачува да се облечени во виолетова и нијанси на сината боја.

Лав

Златна – најдобар избор за влегување во 2020 година.

Девица

Вие сте ѕвезда, Ви се нуди избор од неколку бои. Најдобро е да се во црвени нијанси, исто така се погодни и сина, виолетова и нијанси на зелена боја. Но жолт фустан на девојките астролозите не им препорачуваат.

Вага

Единствено што велат за нив астролозите, е да бидат, модерни, елегантни, но за балансот на боите може спокојно да одлучат сами!

Скорпија

Обидете се да најдете во Вашата гардероба облека во светли бои, по можност бела боја. Бело – е Вашата боја за среќа во текот на целата година!

Стрелец

Бојата за 2020 година е сината! Во овие нијанси ќе се чувствувате мирно и ќе бидете во хармонија со себе си и другите.

Јарец

Препорачливо е во целата 2020 да носите нијанси на зелена боја.

Водолија

Боја – жолта. Или … портокалови нијанси, тоа сте Вие во 2020.

Риби

За вас астролозите препорачуваат да комбинирате црно и бело во годината што следи, а на Нова Година е подобро да Ве видат во жолта или црвена.

Latest News

Утре ќе се одржи седница на Советот за бeзбедност на Република Македонија

Утре, 23 септември 2020 година, среда, со почеток во 12:00 часот во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно" ќе се...

И ова го има: Изгyби на избори, а бил единствен кандидат

Во Италија во малата општина Лезина со 6.000 жители на изборите имало само еден кандидат и тоа на партијата „Лига“, Примиано Ди Мауро, но...

(Видео) Лyдницa во Матично: Peдици граѓани, откaкo две недели службата нe работеше

По пожарот во соседните канцеларии на инспекторатот за животна средина, денеска Управата за водење на матични книги пак „гори“ ама од нервоза од собраните...

Пчeнкapни мaфини за yтpинcки oбpoк

Брзи и вкусни мафини за доручек. СОСТОЈКИ: 2 мали шолји пченкарно брашно, 1 мала шолја глатко брашно, 1 мала шолја масло, 1 мала шолја млеко, 2...

(Фото) Иако ceга го негиpaaт: Учениците во Бугариja во 1948 година yчеле пpeдмет „македонcки jaзик“

Негирањето на македонската нација, историја и јазик од страна на Бугарија нема никаква основа во реалноста, со оглед на тоа што токму бугарската држава...

More Articles Like This