Солза Грчева ќе формира политичка партија и бара помош од граѓаните за нејзина регистрација

Поврзано

Лaжнитe ветувања на СДСМ во Гостивар

Гостивар е еден од градовите чии жители најмногу го почувствуваа катастрофалното владеење на СДСМ. Пред изборите СДСМ ветуваа проекти,...

Се зaлoжyвaм за среќни семејства, мораме да се трудиме да oбeзбeдимe повеќе за иднината на нашите деца

Благодарен сум за секој поминат миг со моето семејство, впрочем сѐ што правам во животот првенствено го правам за...

(Видео) Љупчо Николовски наместо за земјоделците се гpижи за личните интереси

Денес Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Чешиново – Облешево....

Шпекулациите и најавите дека поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Солза Грчева ќе формира партија се покажуваат за точни, откако на својот ФБ профил таа побара од граѓаните да и помогнат во процесот на регистрација на новиот политички субјект


Од кратките информации кои можат да се пронајдат на нејзината ФБ страница, партијата веќе има подготвено статут, програмски цели и определби, како и идеолошка насока на делување.

Како што одговара на еден од коментарите, Грчева најави дека името на партијата ќе биде „Глас за Македонија“

Актуелно

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Повеќе вести