Сончево време со температури до 22 степени

  • March 15, 2018
  • Коментари

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен западен и југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до пет степени, а дневната температура од осум до 22 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен западен и југозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 18 степени.

Претходно «
Следно »