August 10, 2020, 9:36 am

Сончево и топло време, температури до 33 степени

Поврзано

Денес не очекува coнчeвo време, попладне пopoeн дoжд и гpмeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

Од утре нoв тoплoтeн бpaн

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...
- Advertisement -

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и засилен ветер претежно од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а дневната од 28 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево и топло со мала облачност и со умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 32 степена.

Под влијание на многу топла воздушна маса во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со максимални температури кои се над просекот за овој период од годината и ќе бидат во интервал од 27 до 34 степени. Во следните два дена ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Latest News

Проширен cпиcoкот на 11 дoкaжaни cимптoми на Koвид-19

Списокот на докажани знаци на Ковид-19, неодамна објавен од Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ), вклучува единаесет...

(Видео) Пaднa и „пocледниот диктaтop“ во Европа, Лyкaшeнко пoбегнa во Турција?

Мртви и повредени во Минск по протестите кои избувнаа ноќеска откако на изборите во Белорусија со огромна предност победи претседателот Лукашенко. Во инцидентите во кои...

100 илјади граѓани живеат со 40 денари на ден, ЕВН лани остварило профит од 32 милиони евра

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја...

Водата во Скопје бeзбeднa и квaлитeтнa за пиeњe

Скопјани пијат здрава вода за пиење, покажува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на водата за пиење, добиен од анализите спроведени во Секторот за...

Зacтpaшувачки бројки, Македонија е втopа во регионот по cтaпкa на cмpтнocт

Во регионот, најголема стапка на смртност од коронавирус е регистрирана во Словенија, а потоа следат Македонија и Албанија, објави црногорската новинска агенција МИНА. Стапката на...

More Articles Like This