Сончево и топло со натпросечни температури

Поврзано

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд yтpe дoaѓa влaжeн бpaн – o6илни вpнeжи oд дoжд, нa пoвиcoкитe мecтa cнeг

Од ноќеска на пониските места на северозапад ќе има повремени врнежи од дожд кои понекаде на повисоките места ќе...

Денеска пpoмeнливo o6лaчнo вpeмe, во cлeднитe двa дeнa дoжд и cнeг

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста...

Лyдa марта: Минусни температури, сонце и дожд во текот на следниот месец

Месец март ни носи речиси непредвидливо пролетно време. Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и...
- Advertisement -

Сончево и топло време со дневни температури над 20 степени ќе преовладува денеска во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во утринските часови по одделни котлини ќе има слаба магла.

Минималните температури ќе се движат од -4 до 3 степени, а дневните од 14 до 21 степен.

Во Скопје слично време со утринска температура до -1 степен и дневна до 17 степени.

И во следните денови ќе се задржи топлото време. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините. Во претпладневните часови во котлините ќе има услови за слаба магла и ниска облачност. Во среда ќе дува умерен ветер од северозападен правец, долж Повардарието.

Latest News

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана...

More Articles Like This