Сончево со поројни дождови во попладневните часови

  • September 11, 2019
  • Коментари

Сончево со поројни дождови во попладневните часови
Денеска не очекува сончево време со локална нестабилност проследена со пројни дождови, грмежи и засилен ветер во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната темпеатура до 331степени

Во четврток ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Претходно «
Следно »