Сончев ден и денес!

  • September 30, 2016
  • Коментари

 Денес (30.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

14509305_1062131640569209_1452035531_n

 

Придружете се во најновата фејсбук страница која е дел од метеоролошкиот медиум 

Meteomax.mk.

Временската прогноза ја подготви:

Славчо Попоски

POST YOUR COMMENTS

Претходно «
Следно »