January 23, 2021, 6:00 pm

Сончев и топол есенски ден

Поврзано

Најмногу снег на Шапка: Утрински температури над нyлaтa

Најниската температура изутринава е измерена на Попова Шапка – 2 степени, каде исто така има најмногу снег, 31 сантиметар....

Дeнec нe oчeкyвa пpoменливо облaчнo време со coнчeви пepиoди

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи...

Пpoгнoзa нa УХМР: Eвe кoгa ќe здивнeмe oд cтyдoт, a кoгa пoвтopнo дa oчeкyвaмe cнeг

Потопло време со сончеви периоди не очекува до понеделник, по што поради продор на студена воздушна маса ќе настапи...
- Advertisement -

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 17 Целзиусови степени Маврово 11, Охрид и Битола 16, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 18, Дојран 20.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 12 до 19 степени.

Latest News

Тoтaлeн хaoc нa пpoтecтитe вo Русија: Пoвpeдeни нajмaлкy 42 пoлицajци

На забранетите протести на приврзаниците на уапсениот руски опозициски лидер Алексеј Навални во Москва се повредени најмалку 42 полицајци. –...

More Articles Like This