September 27, 2020, 9:43 pm

СООБРАЌАЈКА ВО АЕРОДРОМ: За два часа две сообраќајки во Аеродром – овој пат се судрија „Пежо“ и „Пасат“

Поврзано

Кopoносан се шетал по цело Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Х.(55) од с.Милетино, Tетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Филмско апceње на Ќафасан

Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско –...

Татко тpaга по малолетната ќерка

Во ОВР Радовиш, Џ.Ј.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, тој се...
- Advertisement -

Сообраќајна несреќа вечерва се случи во скопски Аеродром, поточно на булеварот Јане Сандански.

Во сообраќајката учествуваа автомобили марка „Пежо“ и „Пасат“:

Засега нема информации дали има повредени лица и колкава е материјалната штета.

Latest News

(Boзнемиpyвачko видео) Ова се зaгyбите на азербејџанската apмија

Претставникот на Министерството за одбрана на Ерменија, Акрун Ованисјан, изјави дека азербејџанската армија претрпела големи загуби во конфликтите во...

Легендарен говор на Тодор Павлов: По повод испраќањето на посмртните останки на Гоце Делчев за Скопје

Говор на Тодор Павлов (родум од Штип), одржан на 07.10.1946 г. во Народниот театар на Софија на свечено собрание, по повод пренесувањето на коските...

Бугарија официјално стана неприкocновен европски шампион во кopyпција

Конечно, Бугарија го стори тоа. По долгогодишно натпреварување со Романија, Бугарија официјално стана неприкосновен европски шампион во корупција. Ова не е признаено од една, туку...

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

Македонските граѓани кои се наоѓаат во странство а на кои им е истечен пасошот нема во скоро време да дојдат до патна исправа. Иако...

(Видео) Телевизија од Дубровник за „скриеното богатство на Македонија“

Либертас телевизија (ЛТВ) од Дубровник со прилог за изложбата на македонски народни носии насловена „Скриеното богатство на Македонија – убавина што не познава граници“. Експонатите...

More Articles Like This