Сообраќајка во Скопје, возач удpил пешак на пешачки премин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајна незгода се случила вечерва на булеварот „Климент Охридски“, откако возач со своето возило удрил во пешак кој поминувал на пешачки премин.

Пешакот е во стабилна здравствена состојба, а на лице место е излезена полиција која го обезбедува местото, поради што е затворена и крстосницата кон Соборниот Храм.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This