СООБРАЌАЈКА ВО СТРУГА: Сообраќајка во која учествувал и синот на Фијат Цановски прикриена, иако имало тешко повредени?

Поврзано

„Правда“ на дело: Тeпaчите на девојката во Штип пуштени дома, девојката во паника

На двајцата нaсилници, кои во јануари бpyтално прeтeпаа 22 годишна девојка и притоа го снимаа монcтруозниот чин, им заврши...

Драма во Тетово: Брат ја нaпaднaл сестра си зошто се кaрала со жена му

Тетовската полиција вчера попладне регистрираше физички нaпад во семејство на улицата „Мирче Ацев“ во градот. Триесетгодишна жена во СВР Тетово...

„Ми иcчeзнa сопругот“: Скопјанка бара пoмoш од полициjaта

На 05.07.2020 во 18:30 часот во СВР Скопје, А.А.(50) од населба „Илинден“, Скопје, пријавила дека од семејниот дом се...

На 3. јануари, рано изутрина ,во 03 во центарот на Струга ,на улица 15-ти Корпус, на раскрсницата кај ресторант “Т’га за југ“ се случила тешка сообраќајна незгода ,каде имало и повредени лица.

bentli

 

Во незгодата учествувало возило ,марка „Бентли, со скопски регистарски ознаки, сопственост на познат бизнисмен и сосптвеник на факултетот ФОН, друго возило сосптвеност на познат сопственик на угостителски објект во Струга како и жена на велосипед ,која се здобила со потешки телесни повреди.

Интервнирала и екипата за брза помош од Струга.

Направена е голема матерјална штета на возилото но видливо било и оштетувањето на оградата од куќата која е во приватна сопственост а во која се забило возилото кое буквално ги прелетало високите банкини од спротивната лента на коловозот.

Сообраќајката се случила на пешачки премин спроти фрекфентна автобуска постојка каде ограничувањето на брзината е 30-40 км/ч но според условите вообичаено се вози и по бавно.
Увидот на лице место траел до 05 часот изутрина , но полицијата спречила и масовно нарушување на ЈРМ.

Преземено:
Struga48.com

Актуелно

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима...

Мицкоски до Заев: Ќе морате да ја докажувате Вашата невиност пред cуд, одговорност мора да има

На вечерашниот тв дуел гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој зборуваше за реформите во судството, како и за одговорноста која што ќе...

Мицкоски: Cо заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисијата на македонската телевизија посочи дека овие избори се избори во кои што се одлучува за нашата...

Мицкоски: Новите инвестициите на власта се истите како оние лажни ветувања за носењето на ФБ и Гугл

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15...

Мицкоски: Ќе го намалиме ДДВ-то во хотелиерството и угостителството од 18 на 10%

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на МТВ изјави дека во следните 4 години граѓаните...

Повеќе вести