СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО:Јенс Столтенберг имаше сообраќајна незгода во Варшава

  • August 25, 2017
  • Коментари

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг имаше сообраќајна незгода во Варшава.

Според информациите на полските медиуми, незгодата се случила кога еден полициски автомобил од придружбата кој ја предводел колоната се судрил со камион.

Четири лица се повредени и префрлени во болница, с според светските агенции Столтенберг не е меѓу нив.

Претходно «
Следно »