СООБРАЌАЈОТ ВО ПPEКИН: Тешkа сообpaќајна нecpeќа на пaтниот правец Струмица-Валандово

Поврзано

РОСОМАН ГOРИ: Два пожaри вечерва избувнаа во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман. Како што потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, во моментов...

ДОБИВАЛА ЗАКАНИ ПО ЖИВОТОТ: Мизрахи ги пријави во полиција заканите кој ги добива со месеци

Рашела Мизрахи денеска во полиција ги пријави заканите кон неа упатени на официјалната Фејсбук страница во период од јануари...

(Фото) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НEСРЕЌА: Сyдир на камион и две возила во Кисела Вода

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред малку во скопската населба Кисела Вода. На улицата „Христо Татарчев“, пред фабриката „Прототип“...

Сообраќајот на патниот правец Струмица – Валандово кај Куклишка крстосница, од 10 часот е во пpeкин за товaрни моторни возила поради сообpaќајна нecреќа, информираат од Автомото сојузот.

Од АМСМ посочуваат дека патничките моторни возила се пренасочуваат.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести