Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози во планинските делови

  • December 18, 2016
  • Коментари

Сообраќајот на патиштата во земјава се одвива по суви коловози на пониските места и претежно влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.

pat-3-1

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е помала појава на одрони, особено на патните правци: Кочани -Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Д. Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Претходно «
Следно »