November 28, 2021, 7:19 pm

Сопругата нa Алексеј Навални ocлoбoдeнa oд пpитвop

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сопругата на рускиот опозициски активист Алексеј Навални е ослободена од притвор во полициска станица во Москва.

ТАС С ја пренесува изјавата на официјалниот извор во московската полиција, кој потврди дека Јулија Навални е ослободена без да даде официјално соопштение.

Таа беше приведена за учество во незаконски масовни протести на плоштадот Пушкин во Москва поради апсењето на Алексеј Навални.

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...

More Articles Like This