СОПРУГИТЕ ИМАЛЕ ЗАСЕБНА ПРОГРАМА: Зорица Заева ќе и прави друштво на сопругата на Ципрас!

  • April 2, 2019
  • Коментари

Сопругите на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, приватно ќе се дружат додека трае официјалната посета на грчката делегација во Владата на Република Македонија.

Ципрас утринава пристигна на скопскиот аеродром, придружуван од својата невенчана сопруга, Бети Базиана. Од Владата потврдуваат дека сопругите ќе имаат своја програма.

„Сопругите се тука и двете и имаат засебна програма која не е јавна“, велат од Владата за „Фокус“.

Претходно «
Следно »