СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ОД СТРУМИЦА УKPАЛ ПАРИ ОД КЛИЕНТ: Струмичанец на клиент му укpaл 65.000 франци

  • February 1, 2019
  • Коментари

Вчера во СВР Струмица, А.П. (68) од Струмица пријавил дека околу 11 часот во менувачница во Струмица на сопственикот му дал 95.000 швајцарски франци, кои биле во апоени од по 100 франци, за да му ги замени во апоени од по 1.000 франци.

П.М. му заменил само 30.000 франци, додека останатите 65.000 франци ги задржал и се уште не му ги вратил.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Претходно «
Следно »