СОСЕДКАТА НА ДИВНА КАРЛЕУША ОТКРИ НЕПОЗНАТ ДЕТАЉ: Еве како ги поминала последните денови!

  • March 4, 2019
  • Коментари

Никој не може да верува дека веќе нема.

Вчера во Белград, мајката на пејачката Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша пoчинa во нејзиниот дом.
Поранешна радио презентерка, кои многумина рекоа дека го има најубавиот глас на радио брановиte, почина на 61-годишна возраст.

To je bila njena velika tajna!

Gepostet von ALO! DNEVNE NOVINE am Sonntag, 3. März 2019

Оваа вест ја погодила најмногу Јелена Карлеуша, но исто така и домашната естрада.

Јагода Илиќ, соседка на Дивна Карлеша, е тажна поради cмpттa на еден сосед кој има само зборови на пофалба. Таа рече дека Дивна била убав сосед, љубезна, и дека таа често доаѓала кај нив од продавница.

Соседите дознале за Alo.rs дека не знаат дека Дивна била толку болна и дека веста за cмpттa ги изненадила.

Ретко ја гледавме, најчесто кога одеше во продавница. Дознав за cмpтта преку вестите – ни кажа соседката.

Претходно «
Следно »