СОСТАНОК НА „КРИЗЕН ШТАБ“ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО: Твитерџиите обвинуваат дека во ресторанот на Пешевски се обезбедува 2/3 мнозинство за промена на името!

  • January 10, 2019

Во ресторанот „Пастел“ чиј сопственик е бившиот вице-премиер за економски прашања Владимир Пешевски, вечерва, наводно се собрани повеќе екс-функционери на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на состанок со цел обезбедување на уште еден пратеник во трката за 2/3 мнозинство во Собранието со кое би требало да се изгласа промената на уставот со цел промена на уставното име


Групата #Бојкотирам, на социјалните мрежи објави фотографии од ресторанот, на кој наводно се гледаат неколкумина функционери на опозициската партија, кои разговараат.

Според Твитерџиите, се разговара за обезбедуање на уште еден пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, а наводно на состанокот биле двајца актуелни пратеници на опозицијата, заедно со Никола Тодоров, Спиро Ристовски и Владимир Пешевски. Информациите не се потврдени.

Претходно «
Следно »