August 5, 2021, 10:13 am

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што е закажана кај претседателот на државата Стево Пендаровски.

За предлогот на Комисијата ќе треба да се изјасни Владата, но засега е неизвесно кога ќе одлучува за ова. А, од нејзината одлука, пак, ќе зависи и одлуката на шефот на државата дали ќе има продолжување на вонредната состојба и во крајна линија одредувањето на датумот за парламентарните избори.

Latest News

(Видео) Девојка добила епилептичен напад откако и ставиле дрога во пијалокот

Сакајќи да ја алармира јавноста и да укаже на опасноста со која се соочуваат младите, особено децата кои сè...

More Articles Like This