Состојба во Скопје, трицифрени бројки на зaболени дури во десет општини

Поврзано

Уште еден лекaр ја зaгyби битkaта со kopонавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ, од компликации со коронавирусот. Работел...

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...
- Advertisement -

Според последните податоци, најголем број од заразените се од Чаир – 284, Понатаму, Гази Баба – 202, Аеродром – 171, Центар – 151, Карпош – 146, Бутел – 139, Кисела Вода – 123, Сарај – 116, Ѓорче Петров – 113, Студеничани – 109, Шуто Оризари – 97, Арачиново – 32, Илинден – 21, Петровец – 20, Чучер Сандево – 12, Сопиште – 13, Зелениково – 12.

Седум од активните случаи се странци, а нераспределени се 69 лица.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This