СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Внимателно управување на возилата низ котлините и клисурите!

  • June 10, 2019
  • Коментари

Денес сообраќајот по патиштата се одвива нормално. Коловозите се суви, а интензитетот на сообраќај е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања.

Во делови од земјата во тек се градежни активности поради кои привремено е биде изменет режимот на сообраќај.

Во Скопје, исто така, се во тек реконструкции на неколку локации кои се одвиваат етапно, со времен режим на сообраќај за кој е поставена соодветна сигнализација.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Претходно «
Следно »