СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ 3ОBPЕА: Ќе го уб иeвме Папата

Поврзано

ФИЛИПЧЕ СЕ СКАРА СО АГАТАНГЕЛ: Епископот да го повлече повикот да се посетуваат верските храмови

Министерот за здравство доц.д-р. Венко Филипче, одговорајќи на новинарско прашање за повикот на епископот верниците да ги посетуваат храмовите...

ДОКТОРИТЕ СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Олабавувањето на мерките имаше политички цели, лицитирањето со бројки создава недоверба

Во услови кога бројот на заразени или починати од корона вирус секојдневно се зголемува неблагодарно е да се зборува...

ПОЈАСНУВАЊЕ: Полицискиот час од 21 часот важи и за околните скопски општини: Арачиново, Илинден, Петровец, Студеничани…

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до...

По информациите кои одекнаа во јавност дека радарскиот систем на скопскиот аеродром извесен период бил неф ункционален и вчерашното изли згување на товарниот воз кај Куманово ги за па ли социјалните мрежи.

Во продолжение прочитајте ги најинтересните твитови…

– Папата слетал во Македонија со неи справен радарски систем на Скопскиот Аеродром”

– Абе со векови врз Папата се кр оени диј аболични планови за лиk ви дација… никој не успеал, али затоа Гоце од Мак Навигација ќе го поте пал ко комарец јер у моментот му функционирал само ТЕТРИСОТ!

– “При слетувањето на Папата во Скопје не работел основниот радар на аеродромот”…со Господ напред нема гајле не дигајте пан ики

– Македонскиот воз на пат кон ЕУ

– Возот (од времето на ЈУ) изли згал од пругата (исто од времето на ЈУ), небото неб езбедно заради лични интереси на одговорните, автопатишта со тумби, кучиња, без соодветна сигнализација, коли возат во спротивен правец итн. Ст рав да ти е да патуваш во МК. Идам да си купам магаре.

За потсетување, основниот радарски систем на скопскиот аеродром не функц ионирал кога утрото на 7-ми мај папата Франциск слета во Македонија, објави „Телма“.

Како што добро информирани извори тврдат за Телма, во април и во мај оваа година основниот радар на скопскиот аеродром не функционирал, и тогаш навигациските служби работеле според бекап, народски кажано резервни процедури и со полуисправен радар.

Во скопската кула на летање може да се потпрат само на еден исправен радар што контролира и полетување и и слетување, и контролорите многу често се потпираат на радарот на кулата кој е најстар и веќе треба да се расходува.

Актуелно

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

Повеќе вести