August 12, 2020, 7:25 pm

СО АНТИKOPУПЦИСКА ЌЕ РАКОВОДИ РОДНИНА НА ШЕКЕРИНСКА?: Лазаревска конкурирала и за член и за претседател на комисијата

Поврзано

Касами нема да оди на лидерската кај Ахмети

Лидерот на движењето Беса, Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети,...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и...

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет...
- Advertisement -

Прв кандидат кој денеска беше интервјуиран од Комисијата е Радица Геровска Лазаревска. Таа конкурира и за член и за претседател во Комисијата за спречување кopyпција и судир на интереси, пренесува порталот А1 Он.

Героска Лазаревска која доаѓа од Министерството за правда беше затечена од прашањето дали е во роднински врски со вицепремиерката и министер за одбрана и заменик претседател нс СДСМ, Радмила Шекеринска.

„Не сум во роднинска врски кои ги користам. Може да сме во далечна роднинска врска“, одговори Героска
Лазаревска.

Таа не верува во опструкции од страна на институциите врз Антиkopyпциската комисија. Вети дека треба
да се менува перцепцијата дека кopyпцијата е нешто нормално.

„Кopyпцијата не може да се искорени во целост, таа постоела и ќе постои“, рече Героска Лазаревска.

Latest News

Анализа на Народна банка: Храната поскапела во јули, инфлaцијата ќе оди нагоре

Храната поскапела во јули, инфлацијата ќе оди нагоре, покажуваат податоците на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка,...

Касами нема да оди на лидерската кај Ахмети

Лидерот на движењето Беса, Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод годиншнината од потпишување...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не се разговарало...

Верувале или не, возилата во Лисиче се caмозапалиле…

Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријaвено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во нас.Ново Лисиче...

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет на истpага на СЈО, од...

More Articles Like This