November 28, 2021, 6:30 pm

Со „БМВ“ влeтaл вo кaбинa нa пaтapинa и ycmpтил paбoтник..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Работник во Хрватска загина откако изутрината „бе-ем-ве“ влетало во куќарка на патарина на автопатот Загреб-Сисак.

Полицијата потврди дека возачот изгубил контрола над возилото и удрил во наплатната куќичка во која се наоѓал работникот.

Фотографиите од несреќата прикажуваат голема дупка која настанала кога автомобилот се забил во ѕидот. Возачот е префрлен во болница.

„Возилото се забило во наш објект. Тоа не зачуди со оглед на тоа дека лентата до објектот е затоврена за соообраќај токму заради такви ситуации откако автопатот е отворен за Сисак поради хуманитарната помош. Човекот загина и не знам што друго да кажам, во тек е увид и ќе се утврдат околностит“, вели Иван Рибичиќ, директор на секторот за наплата на втопатите.

53-годишниот колега го затекнале без знаци на живот.

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...

More Articles Like This