September 28, 2020, 7:39 pm

СО ДОМАШНИ МАСКИ СЕ ПОДГОТВУВАМ ЗА КОНЦЕРТ: Вера од „Љубојна“ за козметичките ритуали!

Поврзано

Цвет со необична убавина: Се верува дека носи богатство, ја впива негативната енергија и го штити домот од зло

Антуриумот е познат и како фламинго-цвет бидејќи со својот изглед потсетува на оваа птица, а го викаат и пламенец...

Гвинет Палтроу целосно гола го прослави 48. роденден ФОТО

Актерката Гвинет Палтроу е позната по своите шокантни постапки и објави, како на пример дека нејзиниот сопруг живее во...

Колку заработува Новак Ѓоковиќ? Луксузни јахти, големи имоти и донации

Што и да помисли некој за Новак Ѓоковиж, не може да се оспори фактот дека тој е еден од...
- Advertisement -

Вера Милошевска-Јосифовска од групата „Љубојна“ има интересни ритуали за убавина. „ Денот ми почнува брзо и енергично и така со ист интензитет сè до вечер, и покрај моите амбиции, воглавно мојот дневен козметички ритуал е минималистички. Чисто лице е приоритет, сабајле и навечер, маска еднаш неделно, многу вода, супи и чаеви и минимална употреба на шминка“, вели пејачката која со нејзините соработници во моментов се подготвува за концертот во Македонската филхармонија кој ќе се одржи во петок, на 1 февруари од 20 часот.

На концертот, на кој ќе диригира маестро Џијан Емин ќе слушнеме нови аранжмани на песните од „Љубојна“. Вера на својот Фејсбук профил често објавува видеа од пробите со Филхармонија и вели дека многу му се радува на овој концерт.

„Обожавам да експериментирам со косата и често менувам боја и форми. Во меѓувреме знам одвреме-навреме да подготвам некоја домашна маска, но најмногу користам благи шампони, често и бебешки, во комбинација со аргановото масло“, откри пејачката за козметичките ритуали.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за...

Нема да се прогласи повторно кapантин

Нема да има кaрантин како мерка пpoтив ширењето на коpoнаворусот, најави премиерот Зоран Заев, бидејќи тоа ќе биде директно на штeта на економијата. Според него,...

Европската Комисија ја оcyди полициската бpyталност врз Ромите

Европската Комисија е запознаена и ја оcyдува полициската бpyталност пpoтив лицата од ромcко потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од Брисел. Многу...

За Филипче сѐ е под контрола иако двамилионска Македонија има 729 cмpтни случаи, а четиримилионска Хрватска 270

Бројот на смртни случаи од коpoнавирусот се намалува, освен еден мал пик кој го имаше пред неколку недели, рече вечерва министерот за здравство, Венко...

42 милијарди евра за поддршка на економијата во Франција

Француската Влада денеска го претстави предлог буџетот за 2021 година, со кој се предвидуваат 42 милијарди евра поддршка за економијата поради пaндемијата со новиот...

More Articles Like This