СО ЕДЕН ПОТПИС СЕ ОТКАЖАА ОД МАКЕДОНИЈА: Заев и Димитров се откажаа од се што е македонско со еден потпис!

Поврзано

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука се тие што ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се...

Докторката која криеше дека е болна се враќа на работа

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болeсти поради тоа...

(Видео) Администрацијата треба да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница објави видео во кое...

Зоран Заев и Никола Димитров со еден потпис се откажаа од Македонија, се откажа од се што е македонско, идентитетот, јазикот, историјата и македонското малцинство во соседство. Зоран Заев ветуваше и се колнеше во своите минати и идни поколенија дека нема да го промени уставот, идентитетот и јазикот. Зоран Заев рече дека нема да се разговара за идентитетот, рече и порече. Зоран Заев ја излажа целата македонска јавност, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Чинот на договарање на капитулантски договор и ратификување на истиот во Собранието значи кршење на повеќе закони и Уставот, а воедно и изигрување на целиот правен систем во Република Македонија. Зоран Заев, Никола Димитров, Талат Џафери и сите пратеници кои го дадоа својот глас за овој капитулантски договор кој не е во согласност со законите и Уставот на Македонија ќе одговараат за кривичните дела Велепредавство, Загрозување на независноста, Здружување поради непријателска дејност и Злоупотреба на службена положба и овластување. За ваквите нивни дела мора да има одговорност, и потсетуваме и дека ова се дела кои не застаруваат. Македонија и нејзините граѓани имаат сила да го поразат картелот на власта, Македонија и нејзините граѓани имаат сила да го поразат Зоран Заев и СДСМ, а на крајот МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПОБЕДИ, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести