СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА СООПШТЕНИ СТРАНСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ: Сирискиот амбасадор во ОН ги прозва сите странски инструктори во Алепо!

Поврзано

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на...

Сириската армија со помош на Руската авијација минатата недела успеа да го ослободи Алепо кој четири години беше под окупација на терористите на ИСИС и умерената опозиција поддржана од САД

alepo_tenk

По четиригодишна опсада на градот, минатата недела Сириската армија ја обезбеди победата во Алепо и ја врати слободата кај жителите на градот. Според последните информации во источниот дел на градот се останати уште неколку стотини терористи, заедно со нивните семејства кои не сакаат да се вклучат во конвојот организиран од Сириските власти за извлекување на терористите кои се предаваат.

Ова предизвика и голема дебата во Советот за безбедност при Обединетите нации, во кој се бараше од Русија да престане со поддршката за Сирија, а беа и обвинети за воени злосторства.

Вчера пак, сириските христијани решија да го прослават Божиќ на улиците на Алепо, докажувајќи дека Западните медиуми лажат кога известуваат за било каква репресија која Сириската и Руската армија вршела врз цивилите.

По овој повод, со соопштение излезе и Сирискиот амбасадор во ОН, кој смета дека Западните земји меѓу кои САД, Франција и Германија, се нервозни поради ослободувањето на Алепо бидејќи во источниот дел на градот се заробени голем број на странски инструктори токму од овие земји.

Користејќи ја приликата, амбасадорот ги именуваше сите инструктори со име и презиме.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести