Со кoj пaмeт..: Кумановец opгaнизиpaл внecyвaњe дpoгa вo штипcки зaтвop

Поврзано

Уште еден лекaр ја зaгyби битkaта со kopонавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ, од компликации со коронавирусот. Работел...

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...
- Advertisement -

Триесет и петгодишен кумановец се товари дека заедно со уште едно лице организирале внесување дрога во затворот во Штип.

– СВР Штип поднесе кривична пријавa против С.С.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат оттаму, на 09.06.2020, додека пријавениот бил на издржување казна затвор во Казнено-поправната установа Штип, со едно лице договорил набавка на марихуана и таблетки „бупренорфин“ и организирал внесување во пакет наменет за друго лице.

При преглед на пакетот дрогата и таблетите биле пронајдени и одземени.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This