August 13, 2020, 3:06 am

Со помош на овој напиток од 3 состојки, илјадници жени ја довеле својата линија до совршенство

Поврзано

Дали правилно ги користите средствата за дeзинфекција?

Со прскање на средства за дезинфекција во форма на спреј или капки на рацете, а потоа брзо бришејќи ги,...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и...

Проширен cпиcoкот на 11 дoкaжaни cимптoми на Koвид-19

Списокот на докажани знаци на Ковид-19, неодамна објавен од Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ), вклучува единаесет...
- Advertisement -

Секое утро започнувајте го со овој напиток и гледајте како килограмите исчезнуваат.

Рецептот за овој напиток датира уште од 40-те години на 20-от век. Поради своето позитивно дејство на губење килограми и ден-денес е многу популарен и многу често се користи како помош во елиминирање на маснотиите.

Правилата кои треба да ги испочитувате за да ги изгубите непотребните килограми е редуцирана исхрана и консумирање на напитокот што почесто во текот на денот.

За негова припрема ви е потребно:
– 10 лажици свеж сок од лимон

– 10 лажици јаворов сируп

– една лажичка чили

Начин на припрема:
Додајте ги сите состојки во 1 литар вода, добро промешајте и напитокот е спремен за употреба.

Во текот на денот би требало да испиете околу 1 литар од овој напиток, а внесот на храна да го сведете на минимум, односно да внесувате околу 1200 калории.

Придобивки од напитокот
Лимонот го поттикнува метаболизмот и дигестијата, јаворовиот сируп носи хранливи состојки и енергија, додека чилито помага во разградбата на маснотиите во телото.

Исхрана за време на диетата
Во текот на спроведувањето на диетата со лимон треба да јадете лесна храна. Дозволени се следниве намирници: свежо цедени овошни сокови и зелен чај, бадеми и лешници, брокула, грашок, зелка, кромид, домат, модар патлиџан, спанаќ, тиквичка, пилешко месо, риба, семки од тиква и тофу сирење.

Од овошје се препорачува диња, грејпфрут, грозје, јаболка, киви, лубеница и портокал.

Напомена: Напитокот се пие 15 дена, а потоа се прави пауза.

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This