СО ФАЛСИФИКУВАН ЗЕЛЕН КАРТОН СЕ ОБИДЕЛ ДА ПРЕМИНЕ ГРАНИЦА: На граничниот премин Деве Баир преведено лице со фалсификувани патни исправи

Поврзано

УДPИЛ ВО ОГРАДА ОД КУЌА: Мотоциклист се здoбил со тeшки пoвpeди

На 01.06.2020 во 21.50 часот било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Соколов“ во Кавадарци мотоцикл „балтијан“, без регистарски ознаки, управуван...

СИ ЗАРАБОТИЈА КAЗHИ: Кpивични пpијaви за нacилcтвoтo во Матка

Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa, до...

ПЕШАК УДPEН ОД АВТОМОБИЛ: Bозачот избeгaл со возилото

На бул.„Кузман Јосифоски-Питу“ во Скопје вчера попладне непознато патничко возило удрило во пешакот Ц.Б.(80) од Скопје, по што го...

Во текот на вчерашниот ден во 15:00 часот на Граничниот премин „Деве Баир“ со патничко возило „Дачија логан“ со турска национална ознака допатувал Н.Ј.И.(52) од Република Бугарија.

При проверка на приложените документи било констатирано дека зелената карта за осигурување од автоодговорност од осигурителна компанија била фалсификувана.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

Повеќе вести