СО TEШКИ ПОBPEДИ ПРЕНЕСЕН ВО БOЛHИЦА: Девојка од Неготино со автомобил yдpила пешак

  • November 8, 2019
  • Коментари

На улица „Маршал Тито“ во Неготино, вчера во 19.00 часот Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино.

Во незгодата Ф.Р. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Неготино.

Претходно «
Следно »