СПАСОВСКИ Е ЗАГЛАВЕН ДО ГУША: Единствен Оливер е виновен и одговорен за застреланите момчиња во Струмица!

Поврзано

Заев имаше шанса да држи економски лекции, но тој три години држи лекции за kpиминал реkет и kорупција

Зоран Заев имаше шанса 3 години да држи економски лекции, но тој држеше лекции за криминал, рекет и kорупција....

(Видео) Општина Ѓорче Петров е зaрoбeнa институција од peжимoт на Зоран Заев и СДСМ

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски денеска беше во општината Ѓорче Петров од каде имаше...

Секој граѓанин заслужува да има достоинствен живот и ние сме должни тоа да го oбeзбeдимe

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска е во посета на населеното место Младо Нагоричане. -Убавиот ден го искористив...

Оливер Спасовски е до гуша виновен за обидот на полицијата под негово раководство да убие две млади момчиња, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Оливер Спасовски не може да избега од одговорност. Залудно кутриот Павле Богоевски се труди да го брани. До вчера платеникот Павле Богоевски се трудеше да ги излаже граѓаните дека е борец против полициската бруталност, а сега изгледа тажно кога пукањето на полицијата раководена од Оливер Спасовски се обидува да го претстави како професионалност на ослободената институција. Затоа кутриот и неискусен Павле дава празни изјави од Жена Парк, наместо да ги посети момчињата во кои е пукано и да побара одговорност од Спасовски, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Секој што е малку поискусен и што има грам образ, се додава во реакцијата, знае дека неодговорното работење на Оливер Спасовски не се брани.

-Спасовски креира хаос во полицијата и затоа бега да се соочи и со децата кои се уште се на болничка нега и со нивните родители. Одговорност за пукањето врз момчињата мора да има и ќе има, се вели во реакцијата.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести