Спасовски и Филипче наместо да се расфрлаат со приказни нека ги kaзнат министрите кои во министерството на Груби не носат маска

Поврзано

За каква контрола говори Филипче на своите гостување по телевизии додека секој ден умиpaaт граѓани од корона, а нема ни една вакцина

Ситуацијата е под контрола, ама бројката на заболени од корона секој ден се зголемува. Ситуацијата е под контрола, ама...

(Видео) Заев спроведува демакедонизација преку Георгиевски и Бучковски, ги ykинува катедрите по македонски јазик и македонска книжевност

Пробните балони на Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски, се тоа кое што Зоран Заев всушност го договара со соседна...

Пендаровски kонтра Османи: Нема потреба од промена на Уставот

Претседателот Стево Пендаровски не гледа потреба од какви било измени на Уставот. – Такво нешто ниту е побарано од бугарска...
- Advertisement -

Фрапантна е фотографијата на министрите и функционерите на власта кои без маска и соодветна заштита ги користат државните институции за славење на роденден, реагира опозицијата за фотографијата објавена на Фејсбук профилот на министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Фотографијата е направена во новото Министерство за политички систем во сала за состаноци, а на неа се сликани функционери на ДУИ кои наводно го славеле роденденот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

-Секаде во светот министерствата се користат за работа, само во влада на чело со Заев за родендени. Наместо министерствата да им служат на граѓаните, во Македонија тие им служат на функционерите на власта за славење на родендени. Спасовски и Филипче наместо да се расфрлаат со приказни нека ги казнат министрите кои во министерството на Груби не носат маска. Кога граѓаните плаќаат казни за неносење маска, тогаш тоа најмалку може да го направат и министрите и фунционерите на власта, велат од опозицијата.

Latest News

Се менува фудбалот каков што го знаеме: Променети правилата поврзани со случајно играње со рака

Телото задолжено за креирање на фудбалските правила (IFAB) одлучи денеска да воведе измени во одредбата поврзана со случајно играње...

More Articles Like This