September 27, 2021, 12:05 pm

Според Трифонов, ова биле најфер избори досега

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ”, Слави Трифонов објави на својот Фејсбук-профил дека денешниот ден бил добар ден за бугарската демократија, бидејќи според него ова биле најфер избори досега.

Таквиот негов став е поради новите изборни правила, јави дописникот на МИА од Софија. Според него, со правилата се ограничиле максимално купување гласови, корпоративниот глас и манипулациите со „мртвите души”.

Поддршката добиена за „Има таков народ” е неверојатна, додаде Трифонов.

Тој додае дека утре ќе објави за следните чекори на партијата.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Ceкоja чecт: Aтлeтичapкaта Михаела Лазаровска ypнa 14 гoдини cтap peкopд

Атлетичарката Михаела Лазаровска од клубот Центар, викендов во Скопје на младински Куп на Македонија сруши рекорд стар 14 години. Таа...

More Articles Like This