СРАМ ЗА ПАТРИОТСКО ЃОРЧЕ: Наумовски ја славеше проемната на името во кафана

  • January 13, 2019
  • Коментари

Лудa забава се случува вечерва во ресторан во Ѓорче Петров, каде високи функционери на владејачката СДСМ хедониcтички уживаат во добро расположение.

Присутни на забавата, за „Лидер“ сведочат дека се прославувала промената на името а присутните ги забавувал градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски кој заедно со музичарите им пеел на гостите.

Присутните испратиле и видео од Наумоски, каде што тој ја пее позната традиционална Македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Погледнете:

Претходно «
Следно »