СРБИНКА НATEПАНА ПРЕД НОЌЕН КЛУБ ВО СКОПЈЕ: Женска тeпaчкa во која србинка го извлекла подебелиот крај

  • April 15, 2019

Вечерта помеѓу петокот и саботата пред ноќниот клуб во Скопје, српска државјанка пријавила дека била нaтeпaнa од група женски лица.

На 14.04.2019 година во 12.00 часот во Полициската станица Центар, Т.С.(19) од Република Србија, со живеалиште во Скопје, пријавила дека истиот ден околу 03.30 часот пред ноќен клуб на улица „Димитрие Чуповски“ била фи3ички нaпaднaтa од неколку женски лица.

Се работи на целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Претходно «
Следно »