СРБИН ФАТЕН ЖИВ ПРИ КРАЖБА НА ЛУКСУЗЕН ЏИП ВО ДЕБАР МААЛО: Ќе му го украделе џипот од 100.000 евра додека седел во кафана

Поврзано

Житeл на Могила со пpocтpeлнa paнa однeceн во бoлницa

На 07.08.2020 во 21:30 часот С.Н.(61) од с.Могила му се јавил на З.К.(47) од истото село кој во тој...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода...

Стapицa тeшкo пoвpeдeнa во Чаир, во неа yдpилa зaпрeжнa кoлa

На 07.08.2020 во 11:15 часот било пријавено дека во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода...
- Advertisement -

Српски државјанин бил затекнат на лице место додека се обидувал да украде луксузно возило марка „Ренџ Ровер“. За среќа сопственикот на возилото бил во кафаната во близина и го фатил на лице место.

„Осомничениот на 10.04.2019 година, на улицата Орце Николов во Скопје, заедно со уште едно засега непознато лице, со провалување се обиделе да одземат туѓ подвижен предмет – автомобил. Осомниченото лице со употреба на подесен предмет (штрафцигер) го скршил задното десно стакло на паркирано патничко моторно возило ‘ренџ ровер’, сопственост на правно лице. Потоа влегол во возилото и со електронски уред за декодирање и клуч за стартување се обидел да го стави возилото во погон. Во тој момент, од блискиот угостителски објект излегол сопственикот и го затекнал осомничениот во возилото, со што го спречил во намерата противправно да го присвои автомобилот вреден 6.241.800 денари“, соопшти Јавното обвинителство.

Од обвинителството велат дека барањето за притвор е поради опасност во бегство, да го повтори кривичното дело или да влијае врз сведоците, а особено што се работи за српски државјанин за кого постои информација дека е предмет на национална потерница на српските државни органи.

Latest News

Две жeни цел мeceц живeaт на yлицa во скопски Капиштец: Имаат здpaвcтвeни пpoблeми, а нема кој да им пoмoгнe

Во скопски Капиштец има две бездомни жени, од кои едната е на 90 години, другата околу 60 години и...

Житeл на Могила со пpocтpeлнa paнa однeceн во бoлницa

На 07.08.2020 во 21:30 часот С.Н.(61) од с.Могила му се јавил на З.К.(47) од истото село кој во тој момент бил заедно со Д.А.(37)...

УХМР пoвтopнo пpeдyпpeдувa – Попладне останeтe дома, нeвpeмe доаѓа во Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото Карпалак пред точно 19 години...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

More Articles Like This