Србите молчат но Американците открија: И Никола Јокиќ е позитивен на коронавирус

Поврзано

Македонска ракометна репрезентативка позитивна на Koвид-19

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, членка на Глорија Бузау, е позитивна на Ковид-19, пренесуваат романските медиуми. Ова е втор случај...

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Никола Јокиќ е последното звучно име кај нашиот северен сосед заразено со ковид 19, откако стигна потврда дека и Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус.


Вестите ги објави добро упатениот новинар на ЕСПН, Адријан Војаровски, кој пренесе дека кошаркарот на Денвер бил позитивен на тест направен минатата недела во Белград.

Српскиот кошаркар нема симптоми и се чуствува добро, но неговото враќање во САД привремено се одложува.

Никола Јокиќ пред десетина дена настапи на ревијалниот натпревар на долгогодишниот тренер на Мега Бемакс, Дејан Милојевиќ. Еден од актерите на тој меч беше и Никола Јанковиќ од Партизан, кој потоа соппшти дека е позитивен на коронавирус, а дел од оваа дружба беше и Новак Ѓоковиќ.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести