Среда среќен ден за неколку знаци – Дневен хороскоп (12.12.2018)

Поврзано

Близнаците денес добро ќе заработат, овните ќе уживаат со саканата личност

ОВЕН Имате налет на инспирации кои може да ви донесат нови идеи и креации кои подоцна добро ќе ги наплатите....

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Оваа среда продолжуваме во ист ритам како и претходниот ден. Меркур на последниот степен на Скорпија порачува да се веселите и грижите да ги одложите за некој друг ден. Немојте да започнувате некои сериозни работи и преговори. Денес можете да звучите немотивирано, во клучниот момент мислите можат да ви одлутаат. Поради тоа, угодете си на себе и денес полнете ги батериите со некои други работи како излегување и дружење, нема врска што е среде работна седмица. Секако, добро организирајте се и дозволете си себе доволно квалитетен сон.
Ви посакуваме пријатен ден.

Овен
Работа
Ако повеќето соработници се противат на вашите идеи и волја, нема потреба постојано да се инсистира на вашите првични намери. Некој нема да има разбирање за вашите грешки.
Љубов
Вие сте вознемирени. Полесно ви е да обвините некој поради вашата емоционална состојба. Треба подобро да се адаптирате на блиското лице.
Здравје
Одете на прошетка.

Бик
Работа
Вие не може да ги менувате основните услови што преовладуваат во деловните кругови. Не дозволувајте суетата или желбата за триумф да преовладуваат во вас.
Љубов
Треба да имате доволно трпение за вашето семејство. Обрнете внимание на некои од проблемите со кои се соочува некој близок.
Здравје
Избегнувајте физички напор.
Близнаци
Работа
Ненадејна деловна непријатност или конфликт со една личност ќе ве натера да ги разгледате работите со други очи. Избегнувајте чувствителните теми што се изложени на ризик за вашата деловна репутација.
Љубов
Важно е правилно да се процени нечија улога и емоционални намери. Партнерот не сака дополнително да ве оптоварува со своите барања.
Здравје
Вие сте вознемирени, опуштете се.
Рак
Работа
Договор со едно лице укажува на можни недоразбирања и потенцијален неуспех. Немате добар увид во различните деловни настани.
Љубов
Се однесувате премногу резервирано и недоверливо, но партнерот нема намера да ве разубедува во вашитеите емоционални сомневања.
Здравје
Контролирајте го притисок.
Лав
Работа
Заклучувате дека немате поширока поддршка и веродостојни информации за основните деловни настани. Не дозволувајте тоа негативно да влијае на нивото на соработка.
Љубов
Ви треба нечие искрено разбирање и емоционална поддршка. Нема причина да се повлечете ви себе или премногу да самувате.
Здравје
Не сте во кондиција.
Девица
Работа
Вие се двоумите помеѓу два бизнис-договори. Сепак, ќе се покаже дека ниту еден од нив не е соодветно решение кое ги задоволува вашите очекувања.
Љубов
Нема причина да ги пренагласите вашите барања во друштво на некој близок. Работите ќе си дојдат на своето место, само треба да бидете повеќе трпеливи.
Здравје
Конзумирајте повеќе витамини и течности.
Терезија
Работа
Вие не сте заинтересирани за одредени теми кои бараат дополнителен бизнис ризик. Сепак, студениот тон и стилот на отфрлање наидоа на лошо ехо во бизнис круговите.
Љубов
Чувствувате емоционална тензија во нечие присуство. Тоа е ветре за да го одгонетнете вашиот партнер во чудното однесувањето.
Здравје
Добро се чувствувате.
Скорпија
Работа
Постојат разни недоразбирања во деловните преговори и ви дава право да инсистирате на своите цели и да ја докажете вистината. Преземете одговорност за вашите постапки.
Љубов
Кога ќе се сретнете со некој близок, вие делувате напнато, бидејќи многу работи одеднаш ја избегнуваат вашата волја.
Здравје
Спиј повеќе.
Стрелец
Работа
Очекувате позитивен одговор или признание за вашата работа. Но, постојат неопределени коментари и неодобрување на некој. Не дозволувајте некој да ве испровоцира.
Љубов
Саканата личност очекува од вас постојано да ги исполнувате вашите ветувања. Тешко е да ги балансирате сите заеднички потреби и интереси, но не се откажувате.
Здравје
Добро се чувствувате.
Јарец
Работа
Ако сте иритирани од некој непрофесионално однесување, обидете се да ги контролирате вашите негативни импулси и да се избегнете потенцијалното ривалство.
Љубов
Искреноста кон некој близок влијае на подобро разбирање. Потребна е емоционална блискост за надминување на заеднички сомнежи.
Здравје
Обрнете внимание на исхраната.
Водолија
Работа
Нема причина да очекувате нови отстапки од лице кое не ги поддржува вашите бизнис ставови и цели. Губете драгоцено време и непотребно инсистирате на вистината.
Љубов
Потребна е емоционална дискреција. Бидете повнимателни и избегнувајте авантуристички идеи. Сè има своја цена или некоја врска со причинско-последичните односи.
Здравје
Добро се чувствувате.
Риби
Работа
Некој јасно ви дава до знаење дека сте во добра позиција и ги поддржува вашите ставови. Треба да го процените најдобриот момент за акција и да ги надминете вашите ривали.
Љубов
Важно е вашите идеи или емоционални интереси да дојдат до позитивен одговор. Партнерот сака да ве охрабри и да ве одоброволи.
Здравје
Вие сте во одлична форма.
Извор:скопје24

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести