СРЕДБА ЛАВРОВ-ПОМПЕО: Рускиот министер за надворешни работи следната недела во Вашингтон

  • December 7, 2019
  • Коментари

– Рускиот министер за надворешниработи Сергеј Лавров следната недела ќе го посети Вашингтон за да се
сретне со државниот секретар Мајк Помпео, соопштија американски официјални претставници.

Помпео ќе биде домаќин на Лавров во вторник, а се очекува заедничка прес-конференција по разговорите, соопштија двајца неименувани официјални лица.

Не е познато дали Лавров за време на патувањето планирал други состаноци. Официјалните лица сакаа да останат aнонимни затоа што не беа овластени јавно да зборуваат за планираната средба.

Претходно «
Следно »