СРЕДБА НА ТИТАНИТЕ: Путин и Трамп ќе остварат официјална средба во петок!

Поврзано

ДОБРА ВЕСТ: Одобрен првиот лек за кopoнавирусот од Министерството за здравство на Русија

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се зaразиле 6.211.653 лица. Од нив починaле 372.160, а оздравеле...

ТРАМП НАЈАВИ: „АНТИФА“ ќе биде прогласена за тepopистичка организација

Администрацијата на Трамп ќе поднесе предлог за прогласување на милитaнтната, левоориентирана асоцијација на aнтифaшиcтичките демонстpaтори познати како „АНТИФА“, за...

(ВИДЕО) БОГ ДА ЧУВA: Стpaвични сцени на пpoтecтитe во Америка, пoлициjaтa гaзeшe луѓе

Во 25 градови ширум САД воведен е полициски час по протестите за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше...

Личниот состанок помеѓу претседателот на Русија Владимир Путин и лидерот на САД Доналд Трамп ќе се оддржи на 7 Јули на марганите на самитот на Г -20 во Хамбург.

 

„Состанокот е договорен за  7. јули“, изјави помошникот на рускиот претседател Јуриј Ушаков.

Белата куќа го потврди состанокот, пренесува  Ен-Би-Си, а портпаролот на рускиот претседател Димитриј Песков изјави дека тоа ќе биде официјален состанок.

Самитот Г20 ќе се оддржи во Хамбург 7. и 8. јули.

Како што јавува телевизија Си-Ен-Ен, повикувајќи се на свои извори од Белата куќа, првично било планирано да се разговара за сирискиот конфликт, како и за руската поддршка на Башар ел Асад. Сепак е објавено дека ќе се разговара за состојбата во Украина.

 

Актуелно

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

КOРOНAТA НЕ БИРА: Мухамед Зекири позитивен на Koвид-19

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја објави на неговиот Фејсбук профил. Зекири информира дека позитивни на коронавирус се и...

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата...

Повеќе вести